Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до проектів

Громада без сміття

photo2

Детальніше про проект

Довкілля Станіславської об’єднаної територіальної громади – це один з найбільших ресурсів для розвитку, який перебуває зараз у не найкращому стані і не приносить населенню практично жодної користі. Йдеться, перш за все, про розташування над Дніпровським лиманом (Дніпровською затокою) і розмаїтими перевагами такого розташування: водойма лиману, розташовані неподалік Чорне море і гирло Дніпра, красивий ландшафт узбережжя зі стрімчаками, приморські зоні, придатні для розвитку туризму тощо.

Програмою місцевого економічного розвитку Станіславської об’єднаної територіальної громади Херсонської області та Планом дій з її впровадження (далі – Програма МЕР) окреслено наступне бачення громади:

«Станіславська ОТГ – це простір гармонії сучасності  та традицій; екологічно чиста, добре облаштована, комфортна для проживання територія на правому березі Дніпровського лиману. Громада є відомим в Україні та поза її межами центром зеленого і спортивного туризму, динамічний розвиток малого та середнього бізнесу забезпечує розвиток місцевої економіки, основу якої складають сільське господарство з високою доданою вартістю, рибальство та переробна промисловість»

Щоб реалізувати Програму МЕР не менш важливим є реалізація комплексу заходів із покращення екологічного образу громади, що безпосередньо впливає на привабливість даної території, не кажучи вже про культурне виховання мешканців громади щодо поводження з відходами.

Влада це розуміє і вже робить певні кроки щодо налагодження ситуації з ТПВ:

 • у червні 2019 року запущено надання послуги централізованого збору сміття;
 • започатковано роздільний збір ТПВ на території громади шляхом облаштування 10-ти контейнерних майданчиків (баків для ПЕТ-пляшок, скла) в найбільш людних місцях;
 • започатковано роздільний збір ТПВ на території освітніх закладів (встановлено 6 комплектів контейнерів для скла, пластику та паперу;
 • влаштовано криту площадку для зберігання вторинної сировини задля компактного зберігання відсортованих відходів для подальшої здачі на утилізацію;
 • тиражовано та розповсюджено 500 примірників буклетів «Як боротися зі сміттям?»;
 • за кошти інфраструктурної субвенції у грудні 2019 року придбано сміттєвоз.

Однак інфраструктурних змін не достатньо, необхідно змінювати погляд мешканців на проблему поводження з ТПВ, всіляко залучати до спільного вирішення цього питання. Адже екологічна свідомість мешканців знаходиться на невисокому рівні. Більшість мешканців не бачить потреби у платному вивезенні і належному складуванні твердих побутових відходів. Про це свідчить низький відсоток укладених угод на централізоване вивезення сміття.

Станом на 01.01.2020 року заключено угод:

 • с. Софіївка з населенням 455 чол. – 22,51%;
 • с. Широка Балка з населенням 2270 чол. – 12,06%;
 • с. Станіслав з населенням 4616 чол. – 16,86%.

Абсолютно переважає індивідуальне вивезення ТПВ на стихійні сміттєзвалища, які часто розташовані на привабливих з точки зору ландшафту або природи ділянках (урвища, пляжі).

Не можна не звернути увагу на те, що відходи гниють на сміттєзвалищах, забруднюють Дніпро-Бузький лиман та руйнують екосистеми. Звісно, це має негативний вплив і на наше здоров‘я.

Особливо небезпечним є проживання поблизу сміттєзвалищ. Таке “сусідство” підвищує ризики появи респіраторних хвороб та навіть раку легень. Шкідливий вплив можуть мати гази, що випаровуються зі звалища, та багато токсичних речовин, які забруднюють повітря та навколишні території. Понад 90% сміття просто гниє на сміттєзвалищах чи спалюється. Таке поводження з ним стає причиною поширення інфекційних хвороб, а також підвищує ризики появи респіраторних захворювань, особливо у дітей і людей літнього віку.

Проект відповідає Стратегії сталого розвитку Станіславської громади на 2019-2027 роки у якій визначено:

Стратегічну ціль 2. Розвиток інженерної інфраструктури

Операційна ціль 2.4. Покращення екологічного образу об’єднаної громади

Ключові етапи (віхи)

Метою проекту є виховання культури поводження з ТПВ серед мешканців громади. В рамках реалізації проекту планується провести ряд заходів, заохочуючи мешканців невеликими стимулами, символічними подарунками (альтернативними предметами тому, що в подальшому стане відходами) задля зміни свідомості. Діяльність проекту планується здійснити у всіх трьох населених пунктах громади.

Результати проекту:

 1. Проведено консультацію з громадськістю щодо проекту Плану покращення послуги поводження з ТПВ на 2020-2024 роки та зібрано 4 пропозиції;
 2. Проведенно заняття в садочках з дошкільниками у с. Станіслав та с. Широка Балка;
 3. Проведено 2 навчальні тренінги Children's ЕКО-school;
 4. Проведено інформаційну кампанію: 22 публікації - 1947 переглядів, 91 репост;
 5. Відзняти 3 відеоролики з тематики;
 6. Придбано дидактичні матеріали для 2 шкіл та 2 садочків для проведення тематичних уроків;
 7. Проведено акцію «АльтернативаЄ!» в якій взяло участь 160 осіб;
 8. Придбано промисловий прес для КП «Надія» та ручні для закладів освіти та культури;
 9. Розроблено та надруковано інфографіку, буклети - 500 шт.;
 10. Встановлено комплект баків для відходів у кожному Будинку культури та лікарні;
 11. Проведено 2 толоки у яких взяло участь 14 осіб.

На мапі

2021 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше