Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Вакцинуватися необхідно, навіть якщо ви перехворіли на COVID-19

Інформаційне повідомлення
24.05.2021

На цьому наголосив головний державний санітарний лікар Херсонщини Юрій Ромаскевич. Враховуючи велику кількість звернень щодо необхідності й термінів вакцинації проти COVID-19 осіб, які перехворіли цією інфекцією, лікар надав роз'яснення:

  • Щеплюватися потрібно, навіть якщо ви перехворіли коронавірусом з інтервалом 1-3 місяці після негативного ПЛР-тесту. Доцільність вакцинування обґрунтована різними механізмами формування імунної відповіді та впливі як на гуморальну (антитіла), так і на клітинну (Т-клітини) форму імунітету. Саме вакцинація потужно стимулює клітинний імунітет.
  • Перед проведення щеплення таким особам НЕ ПОТРІБНО проводити ПЛР-тестування або дослідження ІФА, бо жодне з цих досліджень не надасть відповіді на питання про клітинний імунітет, при цьому наявність навіть високого титру антитіл не свідчить про їх достатність.

«Разом ми з вами здолаємо й цю хворобу! Дотримуйтесь карантинних обмежень! Виконуйте рекомендації лікарів-епідеміологів! Вакцинуйтеся та будьте захищеними!», - підсумував Юрій Ромаскевич.

Всього в області використано 32 849 доз вакцин Oxford/AstraZeneca (CoviShield), CoronaVac (Sinovac Biotech) та Comirnaty (Pfizer-BioNTech). В Україні вакциновано майже 980 тисяч людей.

Щеплення є добровільним та безкоштовним. Уся інформація про вакцинальну кампанію в Україні розміщена на сайті https://vaccination.covid19.gov.ua

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше