Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Не порушуй Правил дорожнього руху – врятуй життя!

Інформаційне повідомлення
16.01.2021

У рамках медіа-соціальної компанії «Не порушуй Правил дорожнього руху – врятуй життя» пропонуємо ознайомитися з наступною статтею.

 

За 2020 рік в Україні трапилося 168 107 ДТП. З них 26 140 ДТП – з травмованими, у яких загинула 3541 людина та 31 974 людини отримали травми.

Основними причинами ДТП із загиблими та/або травмованими, які були скоєні протягом 2020 року, є:

 • перевищення безпечної та встановленої швидкості руху;
 • порушення правил маневрування;
 • порушення правил проїзду перехресть;
 • порушення правил проїзду пішохідних переходів;
 • недотримання дистанції.

 

‍ДТП з пішоходами

Сталося 7641 ДТП, у яких загинуло 1198 осіб та 6959 — травмовано.

ДТП з дітьми

Сталося 4 432 ДТП, у яких 168 дітей загинуло та 3957 — травмовано.

ДТП з велосипедистами

Сталося 1768 ДТП, у яких загинуло 235 осіб та 1610 — травмовано.

 

ПДР регламентують своєрідні «10 заповідей пішохода»:

 1. Пішохід зобов’язаний переходити проїзну частину по пішохідних переходах, а у разі їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч.
 2. Перед виходом на проїзну частину пішохід зобов’язаний впевнитись у відсутності транспортних засобів, що наближаються.
 3. Чекати транспортний засіб пішохід зобов’язаний на тротуарах, посадкових майданчиках, а якщо вони відсутні, – на узбіччі, не створюючи перешкод для дорожнього руху.
 4. Після висадки з трамвая пішохід зобов’язаний залишити проїзну частину не затримуючись.
 5. У разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного та (або) синього кольору і (або) спеціальним звуковим сигналом пішохід зобов’язаний утриматися від переходу проїзної частини або негайно залишити її.
 6. У разі причетності пішохода до ДТП пішохід зобов’язаний подати можливу допомогу потерпілим, записати прізвища та адреси очевидців, повідомити поліцію про пригоду та перебувати на місці до її прибуття.
 7. У місцях, де рух регулюється, пішохід зобов’язаний керуватися сигналами регулювальника або світлофора.
 8. У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості, якщо він рухається узбіччям, пішохід зобов’язаний виділити себе, а за можливості мати на зовнішньому одязі світловідбивальні елементи.
 9. За межами населених пунктів в разі руху узбіччям чи краєм проїзної частини, пішохід зобов’язаний йти назустріч руху транспортних засобів.
 10. Пішохід зобов’язаний не виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху; не виходити раптово, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід; не допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину; не переходити проїзну частину поза пішохідним переходом.
2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше