Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Combined Shape
Повернутися до новин

Обережно - каракурт!

Інформаційне повідомлення
02.08.2019

01.08.2019 року у с. Станіслав зафіксований випадок укусу каракуртом. Постраждала перебуває у лікарні.

Невідкладна допомога і лікування:

У всіх випадках укусів каракуртами постраждалого найбільш ефективним являється виклик Швидкої допомоги та екстрена госпіталізація. При цьому транспортувати хворого необхідно лежачим на носилках (кінцівка з укушеним місцем розташовується вище по відношенню до всього тіла).

Сиворотка проти укусу каракурту у Станіславські амбулаторії ЗПСМ відсутня.

Нагадуємо номер виклику Швидкої допомоги: 103

Реакція на укус павука та невідкладна допомога при отруєнні отрутою каракурта.

Укус каракурта важко не помітити - по силі він схожий на укус оси і зразу викликає біль та печіння, хоча були і випадки коли укус нагадував укол булавки, а потерпілий не відчуву його зразу.

Перші прояви укусу павука можуть проявляються через 10-20 хвилин.

Після укусу з'являється маленька, швидко зникаюча пляма, чере кілька хвилин на місці укусу стає відчутною сильна біль, яка розповсюджується на кінцівки, поперек, груди, живіт, з різкою напругою м'язів живота. З'являється слабкість, лихоманка, гіперестезія, сильні потовиділення, психомоторне збудження, галюцинації, страх смерті, тремор та фасцикулярні подригування м'язів, важкість дихання, бронхорея, нудота, блювання, тахікардія, екстрасістолія підвищений артеріальний тиск. Можлива гостра зупинка дихання. В останню чергу включаються м'язи обличчя. Можливі спрага, салівація, судоми, тимчасові порушення мови, анурія, зуд, кореподібні висипання.Укус каракурта приводить до смерті досить рідко, хоча подібні випадки час від часу реєструються.

Профілактика укусів каракурта на приватних територіях полягає у знищені павуків в сараях, туалетах, темних кутках гаражів, комор та бань з застосуванням малотоксичних інсектицидів групи перитринів, що виготовляються на основі рослинної сировини 1 раз на три місяці.

Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше