Перехід на зимовий час

Інформаційне повідомлення
24.10.2019

В ніч з 26 на 27 жовтня о 4 годині ранку стрілки годинників потрібно перевести на годину назад.

Привчати організм до нового розпорядку медики радять мінімум за тиждень до дня, коли переводять годинники.

Незважаючи на те що з переходом на зимовий час багато хто радіє можливості поспати на годину довше, фахівці впевнені, що перехід на зимовий час так само небезпечний для організму, як і перехід на літній, оскільки за вихідні людина не встигає адаптуватися до нового режиму. Через це протягом робочого тижня може порушитися режим сну, з'явитися нездужання і почуття надмірної втоми.

Щоб уникнути зайвих неприємностей і налаштувати режим, необхідно відрегулювати освітлення в будинку. Відкривати штори після пробудження, а ввечері, навпаки, затемнити кімнату.

Також треба обмежити споживання кофеїну та алкоголю, а також стежити за загальним станом протягом дня.

Зазначимо, повертати стрілки годинника двічі на рік вирішили у Великобританії ще в 1908 році. Англійці запровадили цю традицію з метою більш раціонального використання світлої пори доби. У колишньому СРСР, в тому числі й Україні, почали переводити годинники аж в 1981-му.

Наразі перехід на зимовий і літній час здійснюють у понад 110 країнах світу. Однак влітку 2018 в ЄС пройшло голосування з приводу доцільності переведення стрілок, за результатами якого було прийнято рішення, що після квітня 2019 кожна країна буде сама вирішувати, чи міняти їй час чи ні, оскільки загальних рекомендацій від Європарламенту вже не буде.