Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Рада внесла нові зміни у Виборчий кодекс.

Новина
17.07.2020
Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроект № 3485 про зміни до Виборчого кодексу.
 
Закон суттєво зменшує заставу на вибори. Партійна (пропорційна) система виборів починається в містах з населенням від 10 тисяч. У сільські, селищні та міські голови можна йти самовисуванцем.
 
Позачергові місцеві вибори, проміжні, перші, додаткові будуть проводитися двічі на рік - в останню неділю березня і останню неділю жовтня. Тобто, всі місцеві вибори, які не є черговими, у всіх населених пунктах будуть проводитися в один день - або навесні, або восени.
 
Також збільшуються санкції за злочини і адміністративні правопорушення у сфері виборчого законодавства, встановлюється відповідальність за підробку документів та інші порушення.
 
Документ забороняє проведення передвиборної агітації або надання виборцям, закладам, установам, організаціям грошей, подарункових сертифікатів, продуктів харчування і спиртних напоїв, товарів.
 
Також заборонено і надання пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів, у тому числі від імені благодійних організацій, засновниками або членами яких є кандидат (кандидати), партія (місцева організація партії).
 
У законі передбачили, що кандидати в депутати, які отримали кількість голосів виборців, що дорівнює або перевищує 25 відсотків розміру виборчої квоти, розміщуються після першого номера списку у порядку зменшення відсотків голосів виборців, які підтримали кандидата в депутати.
 
При рівному відсотку голосів вище місце займає кандидат, розташований вище у територіальному виборчому списку кандидатів від організації партії.
 
Потім у списку розміщуються інші кандидати в черговості, визначеної організацією партії при висуванні кандидатів.
 
Першим у територіальному виборчому списку відповідної організації партії розміщують кандидата, включеного до такого списку під першим номером.
 
Змінюється і форма бюлетеня. У виборчому бюлетені в одному ряду, по черзі зліва направо зазначається:
  • визначений жеребкуванням номер кожної організації партії;
  • повна назва відповідної організації партії, прізвище, ім'я та по батькові кандидата в депутати, включеного в єдиний виборчий список під першим номером без зазначення номера;
  • два квадрата для: порожній квадрат для волевиявлення щодо організації партії і
  • квадрат з нанесеним трафаретом для волевиявлення з приводу кандидатів, включених у відповідний територіальний виборчий список організації партії;
  • виборчий список з прізвищами, ініціалами всіх кандидатів і їх порядковими номерами трафаретним форматом зверху вниз, за якими вони включені у відповідний територіальний виборчий список організації партії у дві колонки.
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше