Раді пропонують збільшити гендерну квоту у виборчих списках до 50%
Новина
Верховній Раді пропонують проголосувати за збільшення гендерної квоти у виборчих списках до 50%. 22.06.2020 року відбулося перше засідання робочої групи з доопрацювання Виборчого кодексу. На ньому представники профільного комітету та запрошені експерти з виборчого законодавства розглядали подані до другого читання поправки до законопроєкту №3485, повідомляє Опора.
«… із колегами подали поправку до виборчого законодавства (законопроєкт №3485) щодо збільшення так званої «жіночої квоти» до 50%. На практиці, це означатиме, що політичні партії при формуванні виборчих списків будуть зобов’язані забезпечити в них рівну присутність як чоловіків, так і жінок. Пропонуємо, щоб виборчі списки (як загальнодержавний, так і територіальний) ділилися на умовні шістки – по три представники кожної статі. Зараз закріплений загальний принцип полягає в тому, що в кожній п’ятірці мають бути присутні не менше 2 представників однієї статі», – пояснила політикиня.
За її словами, така ініціатива не є чимось незвичним.
«Закріплені в законодавстві виборчі квоти існують в багатьох країнах світу, як розвинених (Франція, Швеція), так і не дуже (Намібія, Нікарагуа). Жінки складають 54% населення нашої країни, але досі їхнє представництво в різних органах влади залишається на низькому рівні. Сподіваюся, нам вдасться це змінити. Загалом квоти, які ми пропонуємо не тільки про вибори як такі. Це поштовх до розвитку жіночого лідерства. Після того, як проект закону ухвалять, партії змушені будуть шукати талановитих та фахових жінок на місцях, які б хотіли б піти у політику та вкладати в їхній розвиток. Це певний соціальний трамплін, який ми запускаємо», – додала Підласа.
Згідно з повідомленням, до згаданого законопроєкту було подано 3906 поправок. Для голосування у Верховній Раді за фінальну версію документа залишається лише два пленарні тижні, останній з яких завершиться 17 липня.
Новини на цю ж тему
29 жовтня 2020 року випускників курсів комп'ютерної грамотності було відзначено сертифікатами.
З 03 листопада 2020 року Cтаніславська сільська бібліотека чекає на наступних учнів комп’ютерної грамотності.
Новина
03.11.2020
Соціокультурний простір для громади
Ось і пройшов перший етап реалізації проекту «Соціокультурний простір для громади», який стартував 17 липня 2020 року.
Новина
30.09.2020
З 21.08.2020 року оголошується набір всіх бажаючих на місячний курс комп’ютерної грамотності на базі Станіславської сільської бібліотеки.
Навчання проводитиметься два рази на тиждень по 1 годині (початок вересень місяць, в подальшому щомісячно) за адресою: с. Станіслав, вулиця Свободи, 33.
Анонс події
21.08.2020
В уряді розробили законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції
В уряді розробили законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції
Новина
23.06.2020
Моніторинг виконання Плану дій щодо просування гендерної рівності у Станіславській громаді
Моніторинг виконання Плану дій щодо просування гендерної рівності у Станіславській громаді
Новина
10.06.2020
Робоча зустріч гендерної бюджетної групи з консультантом
28 лютого 2020 року консультант Програми "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" DOBRE Юлія Малько відвідала громаду для консультації гендерної бюджетної групи Станіславської сільської ради.
Новина
28.02.2020
Три дні навчання в Академії жіночого лідерства пройшли досить насичено
В м. Херсон пройшов триденний тренінг для представниць Херсонських громад, що є партнерами Програми DOBRE.
Новина
21.02.2020
Проведено четвертий поглиблений тренінг з гендеоно-орієнтованого бюджетування
03 лютого 2020 року у приміщенні Станіславської сільської ради пройшов 4-й поглиблений тренінг з гендерно-орієнтованого бюджетування.
Новина
03.02.2020
Гендерний портрет Станіславської ОТГ
ГО ХОЦ "Успішна жінка" та ГО "Справа кожного" було представлено "Гендерний портрет Станіславської сільської обєднаної територіальної громади"
Новина
06.09.2019