Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

СТАНІСЛАВСЬКИЙ КАНЬЙОН (ХЕРСОНСЬКІ ГОРИ БАЛКИ БАЙДИХА)

03.07.2020
Балки Байдиха, або як називають це місце місцеві - Херсонські гори, це глибокі балки, які знаходяться на березі Дніпро-Бузького лиману біля селища Станіслав, Херсонської області. Його унікальність полягає в поєднанні нетипових для Херсонщини утворень - своєрідних гір в поєднанні зі степовою природою Таврійського краю.
 
Історія
 
Це місце славетне не тільки своєю красою, а й давньою історією. За даними археологів, на цій території розташоване так зване Станіславське городище - місця поселень минулих століть. Його площа становить понад 3 гектари.
 
За даними археологів, які досліджували дану місцевість, відзначається декілька періодів заселення цієї території:
  • XII-XI ст. до н. е. — поселення епохи пізньої бронзи білозерської культури - походження від озера Білого, що знаходяться неподалік);
  • кінець VI ст. до н. е. — початок V ст. до н. е., IV ст. до н. е. — III ст. до н. е., кінці I ст. до н.е — II ст. н. е., в III—IV ст. н. е. — поселення Черняхівської культури.
Також є відомості про перебування на цій території козаків, про що свідчать кам'яні хрести XVIII сторіччя на місцевому кладовищі. За даними істориків-краєзнавців - на цьому місці Богдан Хмельницький почав формувати війська для національно-визвольної війни.
Наразі більша частина історичної пам'ятки була знищена природними процесами через обрушення вертикального берега лиману. А з початком 1990-х років там розташовувався глиняний кар'єр, який також знищив частину пам'ятки.
 
Сучасність
 
Наразі географічний об'єкт Балки Байдиха - це комплекс балок та пагорбів, що тягнеться вздовж Дніпро-Бузького лиману. Це місце щороку приваблює все більше туристів, шукачів пригод та досліджувачів історії. До речі, свій кліп на пісню "Місця щасливих людей" український виконавець Андрій Кузьменко знімав саме тут. Балки Байдиха - це чудове місце для зеленого туризму, відпочинку з сім'єю, яскравих фотосесій під час заходу теплого південного сонця. Окрім того, це гарна можливість поплавати на човнах, байдарках і пароплані. Стоячи на краю скелі та відчуваючи на собі потоки легкого вітру - не можеш відчувати себе не щасливим.
 
Як дістатися?
 
Громадським транспортом :
На автобусі від Херсона треба їхати до міста Станіслав. На під’їзді до селища ви побачите те, за чим їдете. Залишається вийти на зупинці та прямувати до скель. Для того, щоб не виникло труднощів - можна запитати в місцевих, які з радістю покажуть дорогу. Наразі зелений туризм в селище не розвинений, тому залишитися з ночівлею скоріше за все ви не знайдете де. Але навкруги є безліч місця, щоб розташувати намети.
 
На авто :
З міста Херсона їхати по трасі Т1501 до смт Станіслав. При заїзді до селища треба буде повернути ліворуч, і ви на місці.
 
2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше