Фонд соціального страхування повідомляє
За період січень-серпень Херсонське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області профінансувало страхові виплати
За оперативними даними перших восьми місяців 2020 року Херсонське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Херсонській області профінансувало 25193,787 тис. грн. щомісячних страхових виплат, які компенсують потерпілим на виробництві та їх родинам втрачений через часткову або повну непрацездатність заробіток.
Станом на 01 вересня Херсонське відділення здійснює такі виплати для 1215 осіб, які постраждали внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також для 62 членів їх родин у разі смерті потерпілих.
Середньомісячний розмір страхової виплати від Херсонського відділення склав за підсумками січня – серпня 2578,08 гривень.
Виплати було профінансовано у збільшеному розмірі відповідно до проведеного за рішенням Уряду перерахунку на 11% з 01 березня.
Фонд соціального страхування України здійснює страхування на випадок тимчасової або стійкої втрати працездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, а також смерті потерпілого. У кожному із зазначених випадків передбачено страхові виплати безпосередньо потерпілим або членам їх сімей.
Херсонське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області прийняв на оплату 15234 листків непрацездатності
За оперативними даними перших восьми місяців 2020 року до Херсонського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України подали на оплату 15234 листків непрацездатності на загальну суму 62817,552 тис. грн.
Лікарняні листки були видані застрахованим особам у разі захворювань, у тому числі, на коронавірусну хворобу, травм, необхідності догляду за хворою дитиною або членом родини, а також у випадку ізоляції від COVID-19.
Фінансування допомог по тимчасовій непрацездатності здійснюється Фондом на підставі отриманої від страхувальника (роботодавця) заяви-розрахунку, від терміну подачі якої залежить дата фінансування матеріального забезпечення.
Залежно від причини тимчасової непрацездатності можуть різнитись розмір і тривалість її оплати:
- непрацездатність, викликана будь-яким захворюванням або травмою, що не пов’язані з виробництвом, фінансується Фондом, починаючи с шостого дня непрацездатності і до відновлення здоров’я (перші п’ять днів оплачує роботодавець). Розмір такої допомоги залежить від тривалості страхового стажу і складає від 50% до 100% середнього доходу;
- тимчасова непрацездатність, викликана необхідністю догляду за хворою дитиною до 14 років абородичем, фінансується ФССУ з першого дня догляду. Розмір допомоги також залежить від тривалості страхового стажу, а тривалість виплат складає до трьох днів (до семи у виняткових випадках) – у разі догляду за хворим членом сім’ї, до 14 днів – у випадку догляду за хворою дитиною і за весь період, доки дитина потребує догляду, – у разі стаціонарного лікування;
- ізоляція від COVID-19 фінансується у розмірі 50% середнього доходу незалежно від тривалості страхового стажу, виплати здійснюються, починаючи з шостого дня самоізоляції під медичним наглядом (перші п’ять днів оплачує роботодавець). Однак для медичних працівників Фонд фінансує допомогу у розмірі 100% середнього доходу незалежно від тривалості страхового стажу.
Херсонське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області компенсувало застрахованим особам втрачений заробіток за 825 днів ізоляції від COVID-19
У Херсонському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області станом на 09.09.2020 року 164 застраховані особи знаходились на самоізоляції під медичним наглядом з початку пандемії COVID-19, з них 35 – медичні працівники. Кожен із них отримав від Фонду соціального страхування України компенсацію втраченого за цей час заробітку – на сьогодні Херсонське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області профінансувало 825 днів ізоляції.
Станом на сьогодні Херсонське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області направило на цю статтю видатків понад 136 тисяч гривень.
Допомога за час ізоляції від COVID-19 фінансується ФССУ на підставі виданого у встановленому порядку листка непрацездатності – право на її отримання мають усі застраховані особи в разі контакту з інфікованим хворим, режим ізоляції встановлюється задля протидії можливому поширенню коронавірусної хвороби.
Розмір такої допомоги від Фонду становить 50% середнього доходу працівника незалежно від тривалості стажу, починаючи з шостого дня самоізоляції (перші п’ять днів фінансуються за кошти роботодавця). Водночас, для медичних працівників сума допомоги від Фонду розраховується, виходячи зі 100% середньої заробітної плати, і також не залежить від тривалості страхового стажу.
Незаконні дії приватного нотаріуса заблокували виплати Фонду соціального страхування України
Фонд соціального страхування України офіційно повідомляє, що внаслідок незаконної реєстраційної дії приватного нотаріуса із Дніпропетровської області у державному реєстрі юридичних осіб щодо керівника виконавчої дирекції, заблоковано виконання Фондом своїх обов’язків перед застрахованими особами та потерпілими на виробництві.
Зазначаємо, що вчинена приватним нотаріусом реєстраційна дія проведена з грубим порушенням вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» та Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 09.02.2016 № 359/5, а отже, підлягає скасуванню.
Особливо небезпечними такі дії є у період запровадженого в державі карантину, коли саме на Фонд соціального страхування України покладено обов’язки з надання грошових допомог сім’ям померлих від COVID-19 медичних працівників, оплати лікування для медиків і компенсації втраченого заробітку за час лікування від коронавірусної хвороби для працюючих українців, компенсації втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19, фінансування лікарняних і декретних виплат тощо.
На жаль, головним заручником і жертвою таких незаконних дій стали застраховані працівники, у тому числі медичні та найбільш незахищені громадяни, які втратили здоров’я під час виконання трудових обов’язків та члени їх родин.
Такі дії призвели до заборгованості з виплати матеріального забезпечення, страхових виплат та витрат на медичну і соціальну допомогу людям, які станом на сьогоднішній день склали понад 500 млн. гривень, з яких: допомога по тимчасовій непрацездатності на суму понад 450 млн. грн.; одноразова допомога та страхові виплати членам сімей медичних працівників закладів охорони здоров’я, які померли від гострої респіраторної хвороби COVID-19 – 1,80 млн. грн.; щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їх сімей - 10,22 млн. грн.; страхові витрати на медичну та соціальну допомогу - 5,16 млн. грн. тощо.
З метою врегулювання ситуації та розблокування фінансування усіх виплат та соціальних послуг застрахованим особам, потерпілим на виробництві виконавча дирекція Фонду соціального страхування України відповідно до чинного законодавства здійснює заходи щодо скасування неправомірної дії приватного нотаріуса.