Як зареєструвати право власності на земельний пай?

16.07.2020
Відповідно до чинного законодавства України, до 1 січня 2025 року всі власники нерозподілених (невитребуваних) земельних ділянок або їх спадкоємці повинні оформити право власності на свої паї. Якщо вимогу не буде виконано, вважатиметься, що власники ділянок автоматично відмовилися від землі, і вона перейде у комунальну власність територіальної громади.

Щоб зареєструвати право власності на земельний пай, необхідно:
  1. Звернутися до органів місцевого самоврядування з наступними документами: документом, що посвідчує право на земельну частку (пай); заявою про виділення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості. За результатами розгляду зазначених документів орган місцевого самоврядування приймає рішення щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості).
  2. Звернутись до землевпорядної організації для розроблення технічної документації на земельну ділянку. Проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності підлягає обов’язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
  3. Звернутися до суб’єкта державної реєстрації прав або нотаріуса для проведення державної реєстрації права власності на земельну ділянку.
Для державної реєстрації прав заявник подає оригінали документів, необхідних для відповідної реєстрації, та документ, що підтверджує сплату адміністративного збору за державну реєстрацію прав.

ВАЖЛИВО: Власник паю може звернутися до суду за визначенням додаткового строку на оформлення права власності. Органам місцевого самоврядування забороняється протягом 7 років з дня державної реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку, яка сформована з невитребуваних часток, передавати ці паї у приватну власність іншим особам, крім власників.

Новини на цю ж тему

Ми повертаємо землю людям – Президент підписав указ щодо передачі сільгоспземель з державної до комунальної власності

Під час участі в Національному земельному форумі в межах робочої поїздки на Чернігівщину Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин». Документ передбачає передачу земель сільськогосподарського призначення з дер

На Херсонщині триває боротьба з гризунами на полях сільськогосподарських угідь

Про це сьогодні під час селекторної наради, яка відбулася в онлайн-форматі, розповів директор Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення ОДА Олександр Паливода.

Зберемо урожай без травм

Сезон зернозбиральних робіт у розпалі. У період збирання врожаю збільшується ризик травмування працівників.
02.07.2020

Підтримка фермерів, кооперативів і дорадчих служб

У зв’язку з останніми рішеннями Кабінету Міністрів України, пропонуємо ознайомитися з основними змінами.
02.07.2020

30.06.2020

Про державну підтримку галузі тваринництва.

22.06.2020

Що таке кадастровий номер? Як отримати кадастровий номер?

Містобудування та землевпорядкування
16.06.2020

Станіславська сільська рада просить всіх платників земельного податку, в межах громади, терміново з’явитися для отримання податкового повідомлення за 2020 рік в сільську раду

11.06.2020

У Станіславської громади з'явився геопортал

Засідання круглого столу

28 листопада 2019 відбулося засідання круглого столу за ініціативою Служби зайнятості в приміщенні Білозерської РДА. До участі було запрошено близько 30 керівників, голів фермерських господарств, підприємців, які займаються сільськогосподарським виробництвом.

Державна підтримка сільського господарства

Державна фінансова підтримка фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів

До відома землекористувачів та землевласників

Повідомляємо про зміну рахунків для зарахування орендної плати і земельного податку з фізичних та юридичних осіб