Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Не пали - компостуй!

Новина
30.04.2020
Сьогодні, 30 квітня 2020 року відбувся другий вебінар експериментального проекту-челенджу "Не пали - компостуй", який впроваджується Лабораторії інноваційного розвитку ПРООН та Центром розвитку інновацій.
Тема вебінару "Використання ГІС застосунків для аналізу ситуації з пожежами на території громад". Дякуємо розробникам проекту за змістовну інформацію та розробку функціонального дашборду. Трохи про проект:

Завдання проєкту:

  • дослідження успішного досвіду запобігання спалюванню органіки; 

  • популяризація практики компостування відходів як альтернативи їх спалюванню; 

  • надання громадянам можливості моніторити пожежі в екосистемах у режимі реального часу на основі супутникових та даних, зібраних учасниками проєкту.

Що отримає ваша громада від участі в проєкті? 

  • Можливість моніторингу пожеж на території громади в режимі, близькому до реального часу на основі даних НАСА (Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору);

  • Е-рішення щодо:

    • ретроспективного аналізу пожеж у громаді за останні 3 роки на основі супутникових даних (аналіз свідчить, що близько 80% підпалів у окремих громадах повторюються на тих самих місцях);

    • даних місцевого моніторингу, проведеного активістами громади;

  • Консультаційну та експертну підтримку щодо використання даних НАСА та е-рішень, ефективних шляхів запобігання палінню, екологічних способів утилізації органічних відходів, зокрема компостування;

  • Комунікаційну підтримку щодо відмови від практики паління та переходу до компостування (матеріали для інформування та залучення мешканців, місцевого бізнесу тощо);

  • Зміцнити імідж громади як екологічно відповідальної серед інших громад, Уряду, інвесторів, міжнародних партнерів, у медіа тощо.

     

    Етапи проєкту

    Пілотний проєкт розрахований на два місяці і включає такі етапи:

    • квітень-травень 2020 року – проведення заходів у громадах;

    • червень 2020 року – аналіз результатів і даних, зібраних громадами, а також супутникових даних; підбиття підсумків щодо практик у пілотних громадах та комунікація результатів проєкту.

    Упродовж квітня-травня 2020 року громади-учасниці повинні мобілізувати мешканців, домогосподарства та бізнес для участі в проєкті, щоб спільними зусиллями знизити кількість пожеж на території своїх громад.  

    На початку червня 2020 року організатори проєкту проведуть аналіз результатів запобігання весняним підпалам та відзначать найбільш активні та інноваційні громади заохочувальними відзнаками. Ми також будемо збирати інформацію про успішний досвід подолання згаданих проблем та враховуватимемо як дані супутникового моніторингу, так і дані, внесені місцевими волонтерами.

    Компостування як альтернатива палінню

    Досліджуючи практику паління сухостою та органічних відходів, ми спілкувалися з представниками громад та дійшли до висновку, що компостування органічних відходів – це один із найбільш дієвих і екологічно свідомих способів зменшити кількість спалювання в громадах і, можливо, найактуальніший для українських реалій. Тому частина нашого проєкту буде сфокусована на темі компостування.

    В  Україні вже існують практики успішного і економічно-обґрунтованого компостування. Компостування не тільки запобігає утворенню шкідливих парникових газів на звалищах, але й допомагає задовольнити потребу громад у добривах для садового господарства, а також підсипці, матеріалах для ландшафтних робіт тощо.

    У рамках цього проєктного компоненту ми плануємо: 

    • залучити всіх охочих до створення мережі компостувальних майданчиків в Україні, організувати обмін знаннями, сприяти розширенню мережі та вдосконаленню цієї практики;  

    • створити відкриту мапу компостерів України, що сприятиме обміну досвідом між активними громадами і покращенню ситуації з утилізацією органічних відходів в Україні. 

    Розуміючи нинішні потужності і потреби, ми можемо встановити взаємозв'язки між тими, хто має органічне сміття (харчові відходи, залишки врожаю) з тими, хто вже компостує і готовий прийняти більше матеріалу для компостування, або тими, хто зацікавлений в отриманні органічних добрив. Нас цікавлять усі види компостерів: для власного садівництва, будинкові, для спільноти і муніципальні, ті, які є частиною агровиробництва, тощо.

    Запрошуємо поділитися вашим досвідом: для цього просимо вносити інформацію про компостери на нашу карту (посилання буде незабаром додане).

    Підтримка учасників проєкту

    Протягом проєкту громади-учасниці отримуватимуть:

    • комунікаційну підтримку (інформаційні матеріали, постери, рекомендації); 

    • технічні консультації щодо аналізу супутникових даних та роботи з картами;

    • можливість обміну досвідом з іншими громадами-учасницями. 

    У разі виникнення додаткових питань, ви можете зв'язатися з нами:

    • з організаційних питань – e-solutions@cid.center    
    • з технічних питань (робота з мапою і внесенням даних) – gis@cid.center
    • Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН в Україні – acclab.ua@undp.org

    Враховуючи ситуацію з поширенням COVID-19 та введенням карантину, усі консультації по проєкту будуть здійснюватися дистанційно. 

    ###

    Про організаторів

    Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН в Україні – глобальна ініціатива ПРООН, спрямована на визначення, розробку та розповсюдження інноваційних та стійких рішень для місцевих громад.

    Центр розвитку інновацій спеціалізується на дослідженнях, інноваціях та проєктах, які спрямовані на розвиток демократії участі, е-демократії, партисипативного бюджетування, е-врядування, розумного міста (smart city), колективного розуму (collective intelligence), управління на основі аналізу даних на місцевому та національному рівнях.

Новини на цю ж тему

Спалювання листя – небезпека для здоров’я людини та велика шкода довкіллю

Замисліться, чи варто випалювати суху траву, бур’ян при наведенні ладу біля своїх садиб, на городах, прибудинкових територіях, перетворюючи родючі землі навколо нас на попелище, додаючи роботи пожежним, наносячи шкоду екології, здоров’ю собі та оточуючим, своїм нащадкам
Актуально
01.10.2020

Молодіжна рада Станіславської громади підводить підсумки проекту "Громада без сміття"

Результати проекту
Новина
29.09.2020

Уряд запровадив низку екологічних ініціатив, що наближають Україну до ЄС

Кабінет Міністрів України за підсумками чергового засідання 23 вересня ухвалив низку рішень щодо покращення механізмів та інструментів для дієвого моніторингу та оцінки впливу на довкілля.
Новина
25.09.2020

Сьогодні працівники Станіславської сільської ради долучилися до екологічної акції "День чистих берегів"

Пам’ятаймо: майбутнє наших водойм - у наших руках!
Новина
18.09.2020

СТОВ "Енограй" за екологічно-безпечну переробку деревини 

Групою компаній «ТАК», в яку входить СТОВ «Енограй» с. Софіївка, придбано подрібнювач Eschlböck biber 80. Завдяки подрібнювачу спалювання відходів деревини повністю відсутнє, що забезпечує екологічно-стабільну ситуацію на даній території.
Новина
17.09.2020

Чиста енергія для Вашої родини

Інформаційна кампанія про відновлювані джерела енергії для домогосподарств, організована Держенергоефективності за підтримки ЄС.
Інформаційне повідомлення
07.09.2020

Палити листя та сміття - заборонено!

Пам’ятайте: шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна.
Інформаційне повідомлення
02.09.2020

Спалювання на аграрних угіддях

Продовжуємо серію вебінарів в рамках проекту "Не пали - компостуй!"
Новина
25.06.2020

Досвід громад у боротьбі зі спалюванням та переходом до компостування

Сьогодні представники сільської ради, члени молодіжної ради, долучилися до онлайн вебінару "Спалювання у домогосподарствах"
Новина
24.06.2020

Стартував проект "Громада без сміття" молодіжної ради Станіславської громади.

Метою проекту є виховання культури поводження з ТПВ серед мешканців громади.
Новина
16.05.2020

Спалює один - дихає все село!

Станіславська сільська рада надає можливість усім бажаючим взяти участь у експериментальному проєкті-челенджі «Не пали - компостуй».
Новина
13.05.2020

Значно підвищено відповідальність за підпал сухої трави

13 квітня 2020 року прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу"
Інформаційне повідомлення
08.05.2020

Укренерго інформує!

У зв'язку з відключенням високовольтних ліній електропередачі через низові пожежі, які пов'язані з випалюванням стерні та післяжнивних залишків після збирання врожаю, в період 2008-2019 рр. неодноразово приводили до спричинення перерви в електропостачанні регіону.
Інформаційне повідомлення
07.05.2020

Друге засідання робочої групи з розробки Плану покращення послуги поводження з ТПВ

Опрацювали сильні та слабкі сторони, загрози та можливості у сфері надання якісної послуги.
Новина
23.04.2020

Не пали - компостуй!

Ми раді повідомити, що Станіславську громаду відібрано до участі у проекті
Новина
22.04.2020

Всеукраїнський конкурс малюнків "Озеленення України 2020"

Стартував всеукраїнський конкурс малюнків «Озеленення України» До участі запрошуємо усіх дітей та молодь віком від 5 до 15 років. Триватиме конкурс з 4 по 28 лютого 2020 року.
Оголошення
19.02.2020

До відома жителів Станіславської громади

У звязку перевищення  забруднюючих речовин у Каховському  водосховищі на  території Апостолівської міської обєднаної територіальної громади на засіданні  регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій   від 10го лютого  2020 року  було вирішено: рекомендувати 
Інформаційне повідомлення
13.02.2020

Графік вивозу сміття КП "Надя" на 2020 рік

Графік вивозу сміття на 2020 рік по Станіславській громаді
Оголошення
02.01.2020

Як правильно викидати пластикові пляшки?

Чи правильно ми викидаємо пластикові пляшки?
Інформаційне повідомлення
10.10.2019

Утилізація використаних батарейок

Однією з найбільших екологічних проблем є зростання обсягів використаної електроніки та супутнього обладнання, серед яких особливу загрозу становлять відпрацьовані батарейки.
Інформаційне повідомлення
09.10.2019

Як правильно сортувати сміття? З чого починати?

Людина повинна піклуватися про природу та її екологічний стан. За словами експертів, перший крок до сортування сміття, він і найвагоміший – це відмовитися від тих відходів, які нам насправді непотрібні.
Інформаційне повідомлення
25.09.2019

Будуймо охайну громаду разом!

Станіславська громада за підтримки Американського агентства міжнародного співробітництва USAID розпочинає реалізацію проекту "Будуємо охайну громаду разом!"
Новина
12.07.2019
2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше