Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Як правильно сортувати сміття? З чого починати?

Інформаційне повідомлення
25.09.2019

Відповідно до закону «Про відходи» з 1 січня 2018 року всі українці мають сортувати сміття. І це не просто «директивний» закон у рамках Угоди про асоціацію з ЄС, а життєва необхідність.

Тільки 5,8% українських відходів в минулому році корисно використовували. Новини з паралельної реальності – Норвегія та Швеція переробляють майже 100% свого сміття.

На жаль, на практиці закон про обов’язкове сортування сміття досі не реалізований. Багато в чому це пов’язано з відсутністю у країні інфраструктури для збирання, сортування, переробки і безпечного захоронення відходів. Однак не меншою є відсутність культури сортування сміття. Українці просто не розуміють, як це робити.

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА СОРТУВАННЯ

Перш за все, зберігайте органічні відходи і вторсировину в різних контейнерах.
• Збирайте та сортуйте лише чисту сировину. Для цього обов’язково промивайте тару від залишків їжі та жиру, видаляйте етикетку, кришку.
• Ущільнюйте сміття, щоб воно займало менше місця. Сплющуйте тетрапак, металеві банки, скручуйте пляшки з пластика — так вони займуть менше місця;
• Збирайте окремо пластикові кришки.

ВТОРОСИРОВИНА ЗА КАТЕГОРІЯМИ

Перш ніж приступати до сортування варто підготувати контейнери, у які будете класти той чи інший вид сміття. Їх має бути хоча б 5: для паперу, метала, скла, пластика та органіки. «Просунуті» користувачі розділяють пластик та поліетилен, макулатуру та Tetra Pak. Ще існує категорія «небезпечне сміття», яке ми розглянемо наприкінці інструкції.

Папір

Що входить до категорії: газети, каталоги, журнали, рекламні проспекти, зошити, чистий та використаний папір для нотаток та малювання, конверти, книжки без твердої обкладинки, картонні ящики та коробки, паперові пакети та паперову тару.
Підготовка: скласти у плаский вигляд, сформувати окремим пакунком.
Не можна класти: чеки, серветки, використаний паперовий посуд, пачки від цигарок, пергамент, вологий чи забруднений папір і картон, фольгу та копіювальний папір, картонну тару для напоїв, плівку, фотографії, використані шпалери.
ВАЖЛИВО: Tetra Pak належить до категорії «пластик»!

Метал


Що входить до категорії: залізні кришки, алюмінієві та консервні бляшанки, будь-які металеві предмети.
Підготовка: очистити від залишків їжі (промити), максимально спресувати і скласти в окремий пакунок.
Не можна класти: вимащену у їжі або не до кінця спустошену тару.

Скло

Що входить до категорії: пляшки та банки від напоїв, косметики та ліків, бите скло (його треба скласти окремо в прозору скляну банку з кришкою)
Підготовка: промити від залишків продукту водою, злити воду, покласти в окремий пакунок
Не можна класти: порцеляна, жаростійке та ударостійке скло, лампочки, віконне та листове скло.

Пластик

Що входить до категорії: упаковки продуктів харчування, косметики, техніки та побутової хімії тощо. Пластик має 7 основних видів, з яких переробляти можна 1,2,4,5,6
Підготовка: розібратися, з якого саме виду пластику виготовлена річ. Для цього необхідно знайти на ній маркування (трикутник з цифрою (від 1 до 7) всередині і літерами внизу. Зустрічаються випадки, коли є лише літери.

Промивати упаковки від соків, молочної продукції, після чого скласти їх так, щоб вони стали пласкими.
Окремо збирати пластикові кришки.
Не можна класти: одноразові контейнери з магазинів і посуд; пінопластові підставки; обгортки цукерок; непрозорі ПЕТ-пляшки; пляшки з-під олії; пінопласт і пінополістирол (м’які пластикові контейнери і підкладки для упаковки продуктів); зубні щітки і трубочки для пиття; пакети з-під заморожених продуктів; пластикову упаковку з-під шоколаду, макаронів і круп; поліетиленові та целофанові пакети. Упаковки, де немає маркування (коду переробки) або стоїть № 3 чи 7. У такому випадку викидайте упаковку в загальне сміття.

Органічні відходи

Що входить до категорії: м’ясні та рибні відходи, овочі і фрукти, лушпиння, хліб, напівфабрикати, кондитерські вироби та інші харчові відходи, кімнатні рослини, деревина, квіти.
Підготовка: збирати в окремий пакунок. Якщо ви живете в квартирі, то викидайте органіку в спеціальний бак чи бак із загальним сміття. Якщо ж у вас є присадибна ділянка, то цей вид відходів бажано компостувати
Не можна класти: олію, молоко, соуси та інші рідкі харчові продукти, будь-які рідини, великі кістки, плівку, метал, скло, попіл, недопалки, вкритий воском або плівкою папір, а також інші біологічні відходи, що не розкладаються.

Небезпечні відходи

Що входить до категорії: ртутні термометри, батарейки, люмінесцентні лампи, невикористані ліки, фарби, залишки масел та масляні фільтри, рештки клею та розчинників; хімікати та пестициди, ABS (будь-яка стара побутова техніка, праски, навушники, телефони, ноутбуки)
Підготовка: зібрати у пакунок та віддати у пункт збору особливо небезпечних відходів
Не можна класти: пошкоджені чи розбиті ртутні термометри, які потрібно тримати окремо, у щільно закритій скляній банці з водою.

Залишкові відходи

Усе, що залишилося від вашого сміття, після роздільного збору – це залишкові відходи, які відправляються на полігон.

Зазвичай це засоби гігієни, упаковки та продукти без маркування, наприклад, одноразові бритви та зубні щітки, обгортки від цукерок з фольгою, вологі серветки, скотч, чеки та зламані речі.

Важливо розуміти, що такі нескладні речі суттєво зменшать обсяги сміття і вбережуть від небезпеки.

Сортування сміття – запорука екологічної безпеки!

Новини на цю ж тему

Спалювання листя – небезпека для здоров’я людини та велика шкода довкіллю

Замисліться, чи варто випалювати суху траву, бур’ян при наведенні ладу біля своїх садиб, на городах, прибудинкових територіях, перетворюючи родючі землі навколо нас на попелище, додаючи роботи пожежним, наносячи шкоду екології, здоров’ю собі та оточуючим, своїм нащадкам
Актуально
01.10.2020

Молодіжна рада Станіславської громади підводить підсумки проекту "Громада без сміття"

Результати проекту
Новина
29.09.2020

Уряд запровадив низку екологічних ініціатив, що наближають Україну до ЄС

Кабінет Міністрів України за підсумками чергового засідання 23 вересня ухвалив низку рішень щодо покращення механізмів та інструментів для дієвого моніторингу та оцінки впливу на довкілля.
Новина
25.09.2020

Сьогодні працівники Станіславської сільської ради долучилися до екологічної акції "День чистих берегів"

Пам’ятаймо: майбутнє наших водойм - у наших руках!
Новина
18.09.2020

СТОВ "Енограй" за екологічно-безпечну переробку деревини 

Групою компаній «ТАК», в яку входить СТОВ «Енограй» с. Софіївка, придбано подрібнювач Eschlböck biber 80. Завдяки подрібнювачу спалювання відходів деревини повністю відсутнє, що забезпечує екологічно-стабільну ситуацію на даній території.
Новина
17.09.2020

Чиста енергія для Вашої родини

Інформаційна кампанія про відновлювані джерела енергії для домогосподарств, організована Держенергоефективності за підтримки ЄС.
Інформаційне повідомлення
07.09.2020

Палити листя та сміття - заборонено!

Пам’ятайте: шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна.
Інформаційне повідомлення
02.09.2020

Спалювання на аграрних угіддях

Продовжуємо серію вебінарів в рамках проекту "Не пали - компостуй!"
Новина
25.06.2020

Досвід громад у боротьбі зі спалюванням та переходом до компостування

Сьогодні представники сільської ради, члени молодіжної ради, долучилися до онлайн вебінару "Спалювання у домогосподарствах"
Новина
24.06.2020

Стартував проект "Громада без сміття" молодіжної ради Станіславської громади.

Метою проекту є виховання культури поводження з ТПВ серед мешканців громади.
Новина
16.05.2020

Спалює один - дихає все село!

Станіславська сільська рада надає можливість усім бажаючим взяти участь у експериментальному проєкті-челенджі «Не пали - компостуй».
Новина
13.05.2020

Значно підвищено відповідальність за підпал сухої трави

13 квітня 2020 року прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу"
Інформаційне повідомлення
08.05.2020

Укренерго інформує!

У зв'язку з відключенням високовольтних ліній електропередачі через низові пожежі, які пов'язані з випалюванням стерні та післяжнивних залишків після збирання врожаю, в період 2008-2019 рр. неодноразово приводили до спричинення перерви в електропостачанні регіону.
Інформаційне повідомлення
07.05.2020

Не пали - компостуй!

Сьогодні, 30 квітня 2020 року відбувся другий вебінар експериментального проекту-челенджу "Не пали - компостуй", який впроваджується Лабораторії інноваційного розвитку ПРООН та Центром розвитку інновацій.
Новина
30.04.2020

Друге засідання робочої групи з розробки Плану покращення послуги поводження з ТПВ

Опрацювали сильні та слабкі сторони, загрози та можливості у сфері надання якісної послуги.
Новина
23.04.2020

Поводження з твердими побутовими відходами: практичні поради для об'єднаних територіальних громад

Працівники Станіславської сільської ради долучилися до вебінару "Що робити з твердими побутовими відходами в ОТГ", що організований фахівцями ПрограмиDobre.
Актуально
23.04.2020

Не пали - компостуй!

Ми раді повідомити, що Станіславську громаду відібрано до участі у проекті
Новина
22.04.2020

Всеукраїнський конкурс малюнків "Озеленення України 2020"

Стартував всеукраїнський конкурс малюнків «Озеленення України» До участі запрошуємо усіх дітей та молодь віком від 5 до 15 років. Триватиме конкурс з 4 по 28 лютого 2020 року.
Оголошення
19.02.2020

До відома жителів Станіславської громади

У звязку перевищення  забруднюючих речовин у Каховському  водосховищі на  території Апостолівської міської обєднаної територіальної громади на засіданні  регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій   від 10го лютого  2020 року  було вирішено: рекомендувати 
Інформаційне повідомлення
13.02.2020

Графік вивозу сміття КП "Надя" на 2020 рік

Графік вивозу сміття на 2020 рік по Станіславській громаді
Оголошення
02.01.2020

Як правильно викидати пластикові пляшки?

Чи правильно ми викидаємо пластикові пляшки?
Інформаційне повідомлення
10.10.2019

Утилізація використаних батарейок

Однією з найбільших екологічних проблем є зростання обсягів використаної електроніки та супутнього обладнання, серед яких особливу загрозу становлять відпрацьовані батарейки.
Інформаційне повідомлення
09.10.2019

Будуймо охайну громаду разом!

Станіславська громада за підтримки Американського агентства міжнародного співробітництва USAID розпочинає реалізацію проекту "Будуємо охайну громаду разом!"
Новина
12.07.2019
2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше