План удосконалення послуги водопостачання в Станіславській ОТГ на 2019-2023 рр.
Як відомо, стан організму людини залежить від повітря, способу життя, якості продуктів харчування, а також питної води.Однією з проблем громади є "проблема з водопостачанням і якістю питної води", тобто забезпечити все населення громади водою в межах фінансової спроможності громади.
Аналізуючи поточну ситуацію в галузі водопостачання громади 71% домогосподарств підключено до централного водопостачання.
На засіданнях робочої групи було розглянуто та обговорено стан проблеми та виділено основні пункти:
- Невідрегульоване питання в законодавчих актах щодо відключення злісних неплатників за воду, щодо регулювання цін на воду в результаті економічного спаду гривні й як слідство тарифи на воду є економічно не обґрунтовані.
- Зношеність водопровідної мережі, зношеність насосів, аварійний стан Башт, зношеність забірної арматури, відсутність лічильників води по лініях водопостачання, відсутність власного екскаватора
- Зношеність водопровідної мережі, зношеність насосів, аварійний стан Башт, зношеність забірної арматури, відсутність лічильників води по лініях водопостачання, відсутність власного екскаватора
- Низька участь споживачів води в обговоренні проблем водопостачання, цінової політики та перспектив розвитку постачання води
- високий вміст сухого залишку
- в селі Софіївка, де переважна частина мешканців користується власними свердловинами, є складнощі із наданням послуги централізованого водопостачання через високі неокупні витрати на ремонт і утримання інфраструктури.
Виходячи з цієї ситуації, обговоривши всі пропозиції робочою групою(до складу якої входили представники комунального підприємства, депутати, представники влади, молодь) було складено план удосконалення послуги водопостачання в Станіславській громаді на 5 років.
22 жовтня в приміщенні сільської ради відбулася презентація плану, на якому були присутні Наталя Сафронова - головний програмний спеціаліст Миколаївського офісу програми DOBRE та Муратов Олександр - експерт з надання послуг органами місцевого самоврядування Київського офісу програми DOBRE.
На засіданні було представлено розроблені проекти (короткострокові, середньострокові та довгострокові)
Короткострокові проекти:
- Аудит інфраструктури мережі та актуалізація схем водогону по 2 населеним пунктам ОТГ: с. Станіслав, с. Широка Балка.
- Реконструкція артсвердловин у 2 населених пунктах: с. Станіслав та с. Широка Балка (заміна насоса, встановлення станції управління з частотним перетворювачем, встановлення лічильників, заміна труб, заміна проводу та всіх комплектуючих матеріалів)
- Придбання ємності для підвезення якісної питної води у всі 3 населені пункти ОТГ.
- Встановлення лічильників обліку споживання води на артезіанських свердловинах та у споживачів в населених пунктах с. Станіслав, с. Широка Балка.
Середньострокові проекти:
- Розроблення проектно-кошторисної документації на об’єкти водопостачання по всіх 3 населених пунктах ОТГ: с. Станіслав, с. Широка Балка, с. Софіївка
- Підготовка звернення щодо внесення змін до Законів України «Про питне водопостачання» та «Про житлово-комунальні послуги» від імені КП «Надія»
- Розроблення та затвердження економічно-обґрунтованих тарифів КП «Надія»
- Заміна водозапірної арматури та встановлення клапанів регулювання тиску на напорних магістралях для зменшення витрат води та вірогідних поривів трубопроводу у с. Станіслав та с. Широка Балка
- Встановлення бюветів у с. Широка Балка для громадського користування, у Широкобалківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Широкобалківський ЗДО «Світлячок»
- Реконструкція водопроводів у с. Широка Балка (Будинок культури, бібліотека) та встановлення ємностей для підвезеної питної води у с. Софіївка (клуб, бібліотека, ФАП)
- Встановлення локальної очисної системи води в Станіславській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Широкобалківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Станіславський ЦРД ЗДО «Казка», Широкобалківський ЗДО «Світлячок», Станіславській амбулаторії ЗПСМ
- Облаштування санітарних зон навколо артсвердловин у 2 населених пунктах: с. Станіслав та с. Широка Балка
довгострокові проекти:
- Проведення щорічного розгорнутого аналізу води в кожній свердловині населених пунктів ОТГ
- Заміна застарілих труб на пластикові в населених пунктах ОТГ
- Збереження якісної питної води шляхом консервації артсвердловин, що не використовуються у всіх 3 населених пунктах громади
- Розширення видів надання послуг КП «Надія»: ремонт, вивезення сміття, виготовлення тротуарної плитки.
- Системне висвітлення інформації послуги водопостачання та водовідведення шляхом доступних форматів та каналів комунікації (сайт, дошки оголошень, збори сіл, офіційні сторінки в соціальних мережах тощо)
- Розробка механізмів залучення та налагодження співпраці населення з надавачами послуг водопостачання та владою.
- (Розробка плану та формату заходів щодо роз’яснювальної робота формування тарифів, впливу якості води на здоров’я, підвищення екологічної свідомості, конкурси малюнків серед школярів, лекції, показ відеороликів, конкурс відеоробіт на тему «Вода - це життя», тощо)
- Проведення опитування думки громадян (виявлення потреб, рівень задоволення послугою, громадський моніторинг, та інше)
Чому обрано першочергово реконструкція артсвердловин? Це дасть менший рівень питомих енергетичних витрат на подачу води та забезпечить економію енергоресурсів та коштів, які в подальшому будуть використані на реконструкцію мережі.
Наступний крок від планування до дії.
(більш детальніша інформація нижче)